0
Karel, nebo Arnošt? Macík si kamion pro Dakar vybere po marockém testu

7.10.2021 14:26:18 (107 dnů, 8 hodin a 2 minuty)

Pilot týmu Big Shock! Racing Martin Macík s navigátorem Františkem Tomáškem, mechanikem Davidem Švandou a zcela novým závodním kamionem, pojmenovaným Arnošt, v pátek odstartují do závodu Rallye du Maroc, nejnáročnější prověrky před Dakarem 2022. Podle pocitů v cíli se ... Více

0
Ogier zůstane pro příští rok v Toyotě, ale bude jezdit jen vybrané rallye

7.10.2021 13:35:14 (107 dnů, 8 hodin a 53 minut)

Sedminásobný mistr světa v rallye Sébastien Ogier bude i v příští sezoně jezdit za tým Toyota, ale bude mít pouze omezený program. Sedmatřicetiletý Francouz se podělí o třetí vůz japonské automobilky s Finem Esapekkou Lappim. Kompletní program šampionátu absolvují ve dvou ... Více

0
Lackova naděje žije, Calvet poprvé vyhrál

5.10.2021 18:22:47 (109 dnů, 4 hodiny a 6 minut)

Mistrovství Evropy tahačů nabralo na obrátkách, týden po Le Mans se závodilo v Jaramě. Buggyra se představila v plné síle a především díky nedělním výsledkům nemá důvod k nespokojenosti. Zatímco Adam Lacko především díky zkušenostem ustál souboj o druhé místo se Sashou ... Více

0
Senzační triumf lotyšského juniora. Kvěcha ve finále Tomíčkova memoriálu zradila technika

4.10.2021 20:35:17 (110 dnů, 1 hodinu a 53 minut)

Vítězem Tomíčkova memoriálu na pražské Markétě se stal poprvé v historii lotyšský plochodrážník. Teprve osmnáctiletý junior Francis Gusts senzačně pronikl jako poslední mezi kvintet finalistů, ale v rozhodující jízdě na pět kol předvedl odvážné ... Více

0
Motocyklista König zakončil sezonu osmým místem

4.10.2021 11:03:29 (110 dnů, 11 hodin a 25 minut)

Má za sebou poslední letošní závod v kategorii Supersport 300. Oliver König zakončil sezonu v Portugalsku osmou příčkou, v celkovém pořadí šampionátu mistrovství světa bere jedneácté místo se ziskem 64 bodů. „Je to velký posun," narážel mladý Čech na to, že v ... Více

0
Salač o vážné nehodě: Chvíli jsem nemohl dýchat

4.10.2021 09:36:30 (110 dnů, 12 hodin a 52 minut)

Byl to moment, při kterém všem fanouškům zatrnulo. Když česká motocyklová hvězda Filip Salač skončil během nedělní Velké ceny Ameriky po těžkém pádu na zemi a byl následně převezen do nemocnice, panovaly o jeho zdravotní stav oprávněné obavy. Naštěstí devatenáctiletý ... Více

0
Doyle čtvrté vítězství na Zlaté přilbě nepřidal, ve finále ho porazil Dudek

3.10.2021 16:44:30 (111 dnů, 5 hodin a 44 minut)

Vítězem Zlaté přilby v Pardubicích se stal poprvé v kariéře Polák Patryk Dudek. Devětadvacetiletý jezdec v 73. ročníku ukončil kralování Australana Jasona Doylea, jenž se mohl stát prvním mužem, který nejstarší plochodrážní závod světa vyhraje čtyřikrát za sebou. ... Více

0
Kopecký obhájil vítězství na Rallye Pačejov, druhý skončil Pech

3.10.2021 14:26:17 (111 dnů, 8 hodin a 2 minuty)

Již jistý domácí šampion Jan Kopecký ovládl Rallye Pačejov a obhájil prvenství z loňského roku. Druhé místo v předposlední soutěži mistrovství České republiky obsadil s odstupem 25 sekund Václav Pech, třetí skončil ... Více

0
Útok na stupně vítězů nevyšel, König bral v Portugalsku dvanácté místo

2.10.2021 22:11:04 (112 dnů a 18 minut)

Velké plány, jejichž součástí byl útok na stupně vítězů, motocyklovému závodníkovi Oliveru Königovi nevyšel. V sobotním závodě v Portugalsku skončil dvanáctý. V kategorii Supersport 300 vyšel českému jezdci skvěle start, po něm se pohyboval na druhém místě. Kvůli ... Více

0
Mistrem světa na ploché dráze je poprvé Rus, seriál Grand Prix ovládl Laguta

2.10.2021 21:39:38 (112 dnů a 49 minut)

Mistrem světa na ploché dráze je poprvé v historii ruský jezdec, jedenáctidílný seriál Grand Prix ovládl třicetiletý Arťom Laguta. V závěrečném závodu v Toruni udržel v čele celkového pořadí náskok před domácím obhájcem titulu Bartoszem Zmarzlikem, který útočil na ... Více

0
Lacko byl v Jaramě dvakrát pátý, v průběžném pořadí ME je třetí

2.10.2021 20:17:29 (112 dnů, 2 hodiny a 11 minut)

Automobilový jezdec Adam Lacko obsadil v dnešních závodech mistrovství Evropy tahačů ve španělské Jaramě dvakrát páté místo. V průběžném pořadí šampionátu je tak nadále třetí, jeho odstup od druhého Saschy Lenze z Německa se ale zvýšil na devět bodů. Ve vedení je ... Více

0
První etapu Rallye Pačejov vyhrál Kopecký, Pech je po dvou chybách třetí

2.10.2021 17:59:19 (112 dnů, 4 hodiny a 29 minut)

Již jistý domácí šampion Jan Kopecký zvládl nejlépe vstup do Rallye Pačejov, předposledního závodu mistrovství České republiky v automobilových soutěžích. Bývalý tovární jezdec Škody vyhrál první etapu rallye s náskokem 13 sekund před Filipem Marešem, třetí místo ... Více

0
Český junior se po zranění vytáhl, doma dojel až na stupně

1.10.2021 23:29:34 (112 dnů, 22 hodin a 59 minut)

Vydařené domácí představení. Po nedávném zranění český plochodrážník Jan Kvěch skončil na třetím místě v závěrečném závodě MS juniorů ... Více

0
Motocyklistu Königa čekají závěrečné závody sezony. V Portugalsku chce na bednu!

1.10.2021 22:51:11 (112 dnů, 23 hodin a 37 minut)

Po náročném programu ve Španělsku má Oliver König před sebou poslední letošní závodní víkend ve třídě Supersport 300. V Portugalsku chce předvést stejné výkony jako před týdnem, jen by rád dojel na lepších příčkách – nejlépe na stupních vítězů. „Bylo by ... Více

0
Lacko se v Jaramě znovu vyřítí proti betonové zdi

1.10.2021 22:42:03 (112 dnů, 23 hodin a 47 minut)

Automobilový jezdec Adam Lacko se o víkendu pokusí vrátit na druhé místo v mistrovství Evropy tahačů. Minulý týden v Le Mans jej v průběžném pořadí přeskočil Sascha Lenz z Německa, závodník týmu Buggyra Racing ale věří, že jej v Jaramě opět předstihne. Aktuálně za ... Více

0
Macík představuje posilu Arnošta, hned mu dá pořádně do těla

1.10.2021 19:33:16 (113 dnů, 2 hodiny a 55 minut)

Nejúspěšnější Čech v minulém ročníku Rallye Dakar Martin Macík vyrazí příští rok do slavné soutěže v novém speciálu Iveco. Kamion týmu Big Shock! Racing bude vycházet z předešlého modelu, který však byl upraven i s ohledem na nová pravidla Světového poháru ... Více

0
Automobilový závodník Vavřinec je v reprezentaci už dvacet let: Nejlepší auto? Jasně Lancia Delta Integrale

1.10.2021 19:08:50 (113 dnů, 3 hodiny a 20 minut)

Dvacet let závodí Tomáš Vavřinec za volantem rychlých automobilů v reprezentačních barvách. Třikrát vyhrál Trofej FIA v rámci evropského šampionátu do vrchu (1995, 1997, 2017), v roce 1992 získal Cenu Jiřího Sedláře za nejlepšího jezdce do 30 let ve všech automobilových ... Více

0
Salač zajel v prvním tréninku na motocyklovou Velkou cenu Ameriky druhý čas

1.10.2021 17:05:38 (113 dnů, 5 hodin a 23 minut)

Filip Salač zajel v úvodním ze tří tréninků na motocyklovou Velkou cenu Ameriky v Austinu druhý čas. Devatenáctiletého českého jezdce v prvním měřeném testu třídy Moto3 předstihl pouze Ital Niccoló Antonelli, jenž byl rychlejší o 15 ... Více

0
Katar v listopadu poprvé uspořádá závod mistrovství světa formule 1

30.9.2021 11:17:59 (114 dnů, 11 hodin a 11 minut)

Na okruhu v Losailu poblíž Dauhá se v listopadu poprvé pojede závod mistrovství světa formule 1. Od roku 2023 bude Katar na deset let pravidelným hostitelem seriálu. Dohodu dnes oznámila F1 na ... Více

0
Milík je pošesté domácím šampionem na ploché dráze

28.9.2021 21:00:20 (116 dnů, 1 hodinu a 28 minut)

Plochodrážní jezdec Václav Milík se stal pošesté mistrem republiky. Pardubický závodník ovládl i závěrečný druhý díl domácího šampionátu v Březolupech. Po potížích s nastavením motocyklu v úvodních jízdách v rozhodujícím souboji o titul porazil dvaačtyřicetiletého ... Více